Kosmetika bez parabenů: objevte 3 zásadní důvody, proč ji vyzkoušet

Parabeny se v kosmetice využívají jako konzervanty. Působí proti plesnivění, bakteriím i mikroorganismům. Díky nim si kosmetické produkty déle udrží svou účinnost. Proč jsou tedy tolik diskutovaným tématem?

 

Na začátek jedna dobrá zpráva. Přestože parabeny nemají moc dobrou pověst, jsou považovány za bezpečné a zdravotně nezávadné. Používají se po desetiletí a existuje řada studií o jejich dlouhodobém působení. V současné době jsou povoleny čtyři typy parabenů: metylparaben, propylparaben, ethylparaben a butylparaben.

 

Chemický koktejl pro pleť i přírodu

Velkou nevýhodou parabenů je chemický původ. Vznikají umělou cestou a pro tělo nejsou přirozené. To je spojeno také s tím, že se těžko odbourávají v přírodě. Pokud se aktivně zajímáte o životní prostředí, máte první pádný důvod sáhnout po krému bez parabenů.

 

 

Alergie mají zelenou

Parabeny v kosmetice také mohou způsobovat alergie. Reakce je vzhledem k jejich rozšíření v kosmetice celkem běžná. Problémem je i to, že se hromadí na pokožce. Během dne si na sebe průměrná žena namaže zhruba 12 produktů s parabeny.

 

 

Je možná spojitost s rakovinou?

V současné době se také odborníci zabývají souvislostí mezi parabeny a rakovinou prsu. V těle se totiž parabeny chovají jako ženské hormony - estrogeny. Zvýšené estrogenní působení pak může podněcovat rakovinné bujení. U žen parabeny mohou zapříčinit tvorbu velmi odolné tukové tkáně, především na stehnech a zadku. Zároveň také působí na hladinu testosteronu u mužů, což vede ke snížení plodnosti.

 

Omrkněte nabídku krémů bez parabenů. Dnes známe škálu možností, čím chemické látky nahradit, aby byly produkty stále účinné. Používají se například kyseliny a jejich soli, které přirozeně najdeme třeba v ovoci.

 

                                                                                                                               Naomi BioCosmetics

 

 

 

 autor: Barbora Zemková

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení