Nejčastější dotazy

 

Z čeho je korková podložka vyrobena?

Je vyrobena z přírodního kaučuku a ze stromu korkovníku. Podložky neobsahují PVC, umělé gumy ani lepidla, které jsou obvykle používány v jógamatkach. My jsme vytvořili takovou jógamatku, která žádné z těchto škodlivých surovin neobsahuje a je zcela recyklovatelná.

 

Je korková podložka vhodná pro všechny styly jógy?

Korkové jógamatky jsou vhodné pro všechny styly jógy od jemné  – hatha jóga, power jóga, vinyasa jóga či pilates až po Bikram a Hot jógu.

 

Jak se o podložku starat?

 • Používejte podložku na rovném povrchu
 • Při cvičení si odložte všechny šperky - zamezíte tím poškrábání podložky
 • Přesvědčte se, že máte čisté nohy - můžete zanechat šmouhy na světlém korku
 • Necvičte v botách
 • Podložku nepřekládejte, uchovávejte ji srolovanou nebo rozloženou
 • Jógamatku čistěte navlhčeným hadříkem nebo houbičkou, nechte uschnout na rovném povrchu
 • Jelikož je design natištěn na bázi vody ze začátku může vyjímečně natištěná barva pouštět, stačí přetřít vlhkým hadříkem a přebývající barvu odstranit. Pro dlouhou životnost barvy máme na výběr jógamatky i s laserovým potiskem.

 ekologická podložka na jogu neklouzavá, z přírodních materiálů

 

Může korkový povrch klouzat?

Korek je úžasně přizpůsobivý materiál, který zaručí stabilní povrch při cvičení. Kvůli jeho absorbční schopnosti dokáže vstřebat vodu a tím poskytne neklouzavý povrch. Takže v závěru, čím více se potíte, tím lépe :) Nebo stačí si před začátkem cvičení ruce či podložku jemně navlhčit.

 

Korkovníky se kvůli podložkám kácejí?

Vůbec ne! Korek se sklízí z horní vrstvy kůry stromu. Každá část kůry je využívána k výrobě, takže nedochází k plýtvání materiálu. Korkovník má tu úžasnou schopnost regenerace, kdy se jeho kůra po čase znova urodí. Proto se korkovníky nekácejí - korkovník se dožívá až 200let. Navíc korkové duby, které jsou zbavené kůry, absorbují 3x více oxidu uhličitého - tím uvolňují více kyslíku. Odhaduje se, že korkové lesy každoročně zachovávají až 14 milionů tun oxidu uhličitého, což přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů.

 

Z čeho jsou vyrobeny přírodní jógamatky z mikrovlákna?

Cestovní a ekologické jógamatky, které máme v nabídce jsou vyrobeny z přírodní gumy kaučuku potažené jemným mikrovláknem, které je vyrobeno z recyklovaných lahví. Použité lahve jsou vysterilizovány, osušeny a rozdrceny na malé kousky. Po odstranění nežádoucích příměsí se roztaví a vytahují se vlákna, které se upletou do mikrovlákna. Díky recyklovaným vláknům je náš výrobek v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje.

Na povrchu jógamatky je speciální protiskluzová vrstva, aby podložka neklouzala a podpořila vaši stabilitu i při těch nejnáročnějších asánách. Spodní kaučuková vrstva vytvoří pohodlnou základnu, která na povrchu neklouže a díky tloučce 3mm šetří vaše kolena a nárty při cvičení. Na výběr máme také z lehoučkých cestovních podložek o tloušce 1mm, které slouží jako přehoz přes jógamatky ve studiích nebo se s ní můžete vydat na cesty do přírody. Čištění je snadné jako u korkových jógamatek - lehce přetřete vodou a nechte uschnout na rovném povrchu.

 

Důvody proč si pořídit eko přírodní jógamatku:)

 • Kvalitní neklouzavý povrch, který zaručí stabilitu při cvičení. 
 • Povrchová úprava redukující pachy.
 • Vysoce antibakteriální, neudržuje vlhkost, proto není náchylná k plísním a bakteriím.
 • Snadné čištění.
 • Prémiový eco-friendly materiál.
 • Neobsahuje toxické látky jako je PVC (plasty), silikon, lepidla a ftaláty 
 • Ekologicky šetrné, dá se recyklovat nebo kompostovat. 
 • Výběr z mnoha krásných designů.

 

 korkova jogamatka

 

Mohu se přijít někam na jógamatky osobně podívat a zakoupit?

Ano, ve studio HanyogaFarského 20, Kuřim, ve studiu Nirvána jógaKomenského náměstí 50, Kojetín a ve studiu Jóga v Brně, Škroupova 16.

 

 

 

Chcete se cítit součástí přírody doma i ve studiích. Vaše volba je eko - přírodní jógamatka

Dopřejte si kvalitu a chraňte své zdraví i přírodu. :)

 

 

Výběr doplňků na jógu zde.

Článek: Moje první korkomatka zde.

 

 

Zpět do obchodu