Nejčastější dotazy

 

Z čeho je korková podložka vyrobena?

Je vyrobena z přírodního korku dováženého z Portugalska a z přírodní gumy kaučuku. Podložky neobsahují PVC, umělé gumy ani lepidla, které obvykle používány v jógamatkach jsou. My jsme vytvořili takovou jógamatku, která žádné z těchto škodlivých surovin neobsahuje a je zcela recyklovatelná.

 

Je korková podložka vhodná pro všechny styly jógy?

Pro zajištění dlouhé trvanlivosti podložky doporučujeme jógamatku pro jemné styly jógy – hatha jóga, power jóga, vinyasa jóga či pilates. Avšak lze ji použít i na Bikram a Hot jógu.

 

Jak se o podložku starat?

  • Používejte podložku na rovném povrchu
  • Při cvičení si odložte všechny šperky - zamezíte tím poškrábání podložky
  • Přesvědčte se, že máte čisté nohy - můžete zanechat šmouhy na světlém korku
  • Necvičte v botách
  • Podložku nepřekládejte, uchovávejte ji srolovanou nebo rozloženou
  • Jógamatku čistěte navlhčeným hadříkem nebo houbičkou, nechte uschnout na rovném povrchu
  • Ze začátku může trošku natištěná barva pouštět, stačí přetřít vlhkým hadříkem a přebývající barvu odstranit 

 

Může korkový povrch klouzat?

Korek je úžasně přizpůsobivý materiál, který zaručí stabilní povrch při cvičení. Kvůli jeho absorbční schopnosti dokáže vstřebat vodu a tím poskytne neklouzavý povrch. Takže v závěru, čím více se potíte, tím lépe :) Nebo stačí si před začátkem cvičení ruce či podložku jemně navlhčit.

 

Korkovníky se kvůli podložkám kácejí?

Vůbec ne! Korek se sklízí z horní vrstvy kůry stromu. Každá část kůry je využívána k výrobě, takže nedochází k plýtvání materiálu. Korkovník má tu úžasnou schopnost regenerace, kdy se jeho kůra po čase znova urodí. Proto se korkovníky nekácejí - korkovník se dožívá až 200let. Navíc korkové duby, které jsou zbavené kůry, absorbují 3x více oxidu uhličitého - tím uvolňují více kyslíku. Odhaduje se, že korkové lesy každoročně zachovávají až 14 milionů tun oxidu uhličitého, což přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů.

 

 

Výběr produktů z korku naleznete zde.

Článek: Moje první korkomatka zde.