Nejčastější dotazy

 

Z čeho je korková podložka vyrobena?

Je vyrobena z přírodního kaučuku a ze stromu korkovníku. Podložky neobsahují PVC, umělé gumy ani lepidla, které jsou obvykle používány v jógamatkach. My jsme vytvořili takovou jógamatku, která žádné z těchto škodlivých surovin neobsahuje a je zcela recyklovatelná.

 

Je korková podložka vhodná pro všechny styly jógy?

Korkové jógamatky jsou vhodné pro všechny styly jógy od jemné  – hatha jóga, power jóga, vinyasa jóga či pilates až po Bikram a Hot jógu.

 

Jak se o podložku starat?

 • Používejte podložku na rovném povrchu
 • Při cvičení si odložte všechny šperky - zamezíte tím poškrábání podložky
 • Přesvědčte se, že máte čisté nohy - můžete zanechat šmouhy na světlém korku
 • Necvičte v botách
 • Podložku nepřekládejte, uchovávejte ji srolovanou nebo rozloženou
 • Jógamatku čistěte navlhčeným hadříkem nebo houbičkou, nechte uschnout na rovném povrchu
 • Jelikož je design natištěn na bázi vody ze začátku může vyjímečně natištěná barva pouštět, stačí přetřít vlhkým hadříkem a přebývající barvu odstranit. Pro dlouhou životnost barvy máme na výběr jógamatky i s laserovým potiskem.

 ekologická podložka na jogu neklouzavá, z přírodních materiálů

 

Může korkový povrch klouzat?

Korek je úžasně přizpůsobivý materiál, který zaručí stabilní povrch při cvičení. Kvůli jeho absorbční schopnosti dokáže vstřebat vodu a tím poskytne neklouzavý povrch. Takže v závěru, čím více se potíte, tím lépe :) Nebo stačí si před začátkem cvičení ruce či podložku jemně navlhčit.

 

Korkovníky se kvůli podložkám kácejí?

Vůbec ne! Korek se sklízí z horní vrstvy kůry stromu. Každá část kůry je využívána k výrobě, takže nedochází k plýtvání materiálu. Korkovník má tu úžasnou schopnost regenerace, kdy se jeho kůra po čase znova urodí. Proto se korkovníky nekácejí - korkovník se dožívá až 200let. Navíc korkové duby, které jsou zbavené kůry, absorbují 3x více oxidu uhličitého - tím uvolňují více kyslíku. Odhaduje se, že korkové lesy každoročně zachovávají až 14 milionů tun oxidu uhličitého, což přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů.

 

Z čeho jsou vyrobeny přírodní jógamatky z mikrovlákna?

Cestovní a ekologické jógamatky, které máme v nabídce jsou vyrobeny z přírodní gumy kaučuku potažené jemným mikrovláknem, které je vyrobeno z recyklovaných lahví. Použité lahve jsou vysterilizovány, osušeny a rozdrceny na malé kousky. Po odstranění nežádoucích příměsí se roztaví a vytahují se vlákna, které se upletou do mikrovlákna. Díky recyklovaným vláknům je náš výrobek v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje.

Na povrchu jógamatky je speciální protiskluzová vrstva, aby podložka neklouzala a podpořila vaši stabilitu i při těch nejnáročnějších asánách. Spodní kaučuková vrstva vytvoří pohodlnou základnu, která na povrchu neklouže a díky tloučce 3mm šetří vaše kolena a nárty při cvičení. Na výběr máme také z lehoučkých cestovních podložek o tloušce 1mm, které slouží jako přehoz přes jógamatky ve studiích nebo se s ní můžete vydat na cesty do přírody. Čištění je snadné jako u korkových jógamatek - lehce přetřete vodou a nechte uschnout na rovném povrchu.

 

Důvody proč si pořídit eko přírodní jógamatku:)

 • Kvalitní neklouzavý povrch, který zaručí stabilitu při cvičení. 
 • Povrchová úprava redukující pachy.
 • Vysoce antibakteriální, neudržuje vlhkost, proto není náchylná k plísním a bakteriím.
 • Snadné čištění.
 • Prémiový eco-friendly materiál.
 • Neobsahuje toxické látky jako je PVC (plasty), silikon, lepidla a ftaláty 
 • Ekologicky šetrné, dá se recyklovat nebo kompostovat. 
 • Výběr z mnoha krásných designů.

 

 korkova jogamatka

 

Mohu se přijít někam na jógamatky osobně podívat a zakoupit?

Ano, ve studiu DoSebe, Fanderlíkova 70, Brno, ve studio HanyogaFarského 20, Kuřim, ve studiu Nirvána jógaKomenského náměstí 50, Kojetín a ve studiu Jóga v Brně, Škroupova 16.

 

 

 

Chcete se cítit součástí přírody doma i ve studiích. Vaše volba je eko - přírodní jógamatka

Dopřejte si kvalitu a chraňte své zdraví i přírodu. :)

 

 

Výběr doplňků na jógu zde.

Článek: Moje první korkomatka zde.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení