Nejčastější dotazy

 

Z čeho je korková podložka vyrobena?

Je vyrobena z přírodního korku dováženého z Portugalska a z přírodní gumy kaučuku. Podložky neobsahují PVC, umělé gumy ani lepidla, které obvykle používány v jógamatkach jsou. My jsme vytvořili takovou jógamatku, která žádné z těchto škodlivých surovin neobsahuje a je zcela recyklovatelná.

 

Je korková podložka vhodná pro všechny styly jógy?

Pro zajištění dlouhé trvanlivosti podložky doporučujeme jógamatku pro jemné styly jógy – hatha jóga, power jóga, vinyasa jóga či pilates. Avšak lze ji použít i na Bikram a Hot jógu.

 

Jak se o podložku starat?

  • Používejte podložku na tvrdém rovném povrchu
  • Při cvičení si odložte všechny šperky - zamezíte tím poškrábání podložky
  • Přesvědčte se, že máte čisté nohy - můžete zanechat šmouhy na světlém korku
  • Necvičte v botách
  • Podložku nepřekládejte, uchovávejte ji srolovanou nebo rozloženou
  • Jógamatku čistěte navlhčeným hadříkem nebo houbičkou, nechte uschnout na rovném povrchu

 

Může korkový povrch klouzat?

Korek je úžasně přizpůsobivý materiál, který zaručí stabilní povrch při cvičení. Kvůli jeho absorbční schopnosti dokáže vstřebat vodu a tím poskytne neklouzavý povrch. Takže v závěru, čím více se potíte, tím lépe :) Nebo stačí před začátkem cvičení si ruce či podložku jemně navlhčit.

 

Korkovníky se kvůli podložkám kácejí?

Vůbec ne! Korek se sklízí z horní vrstvy kůry stromu. Každá část kůry je využívána k výrobě, takže nedochází k plýtvání materiálu. Korkovník má tu úžasnou schopnost regenerace, kdy se jeho kůra po čase znova urodí. Proto se korkovníky nekácejí - korkovník se dožívá až 200let. Navíc korkové duby, které jsou zbavené kůry, absorbují 3x více oxidu uhličitého - tím uvolňují více kyslíku. Odhaduje se, že korkové lesy každoročně zachovávají až 14 milionů tun oxidu uhličitého, což přispívá ke snížení emisí skleníkových plynů.

 

 

Výběr produktů z korku naleznete zde.