Jak nejlépe bojovat se zimní únavou?

Zima je období, kdy většinu z nás nejvíce trápí nachlazení a chřipky. Krátké dny s nedostatkem slunce nepůsobí dobře snad na nikoho. Únavě a onemocnění lze předcházet vhodně zvolenou prevencí.

 

Ideální je kombinovat zdravý životní styl a doplňky stravy, které zajistí, že celý náš organismus bude fungovat tak, jak má.

 

Jako nejlepší prevence proti chřipce je doporučována echinacea. Ať už jí budete užívat ve formě sirupu, čaje a nebo tabletek, měla by vám pomoci v boji proti infekcím horních cest dýchacích i při zánětech močových cest. Pravidelné užívání echinacei posiluje imunitu a působí příznivě na celé tělo.

 

Bylinkovou péči můžete ideálně doplnit vitamínem D, který nám v zimě nejvíce chybí. Tento vitamín získává naše tělo primárně ze slunečních paprsků. Pokud slunce delší dobu nesvítí, je nedostatkem vitamínu ohrožena zejména naše imunita.

U dětí může nedostatek vitamínu D způsobit v extrémním případě i problémy s vývojem kostí a zubů.

Dostatek vitamínu D chrání mimo jiné i kardiovaskulární systém a zlepšuje náladu. Garantujeme, že s vitamínem D nebudete zamračení mrzouti!

  

Proti zimní únavě, podrážděnosti a pocitům vyčerpání je skvělým pomocníkem hořčík. Do těla ho můžete dostat vhodně zvolenou stravou, která bude obsahovat dostatek ovoce a zeleniny. Prospěšné jsou zejména datle, banány, sušené meruňky, špenát a artyčoky. Hořčík se nachází také v různých druzích ořechů (mandle, piniová semínka, kešu) a v luštěninách. Případně je hořčík možné doplnit pitím minerálních vod a nebo doplňkem stravy.

 

Přírodní doplňky stravy Viridian - vhodné pro vegany. Hořčík, zinek, magnesium, B12, minerály pro problematickou pleť.

 

Když už se rozhodnete pro doplňky stravy, tak jedině v té nejčistší přírodní formě! Ty například vyrábí britská značka Viridian, která nabízí tzv. etické vitamíny a doplňky stravy, zaměřené na tři hlavní oblasti: čistota, charita a životní prostředí.

 Výběr doplňků stravy vhodných nejen pro zimní období najdete v našem e-shopu.

 

 

 

 

Autor: Radka Fučíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení