3. Díl - Kam na jógu v Brně - Studio YOGA i-D

 

V dalším dílu našeho jógového putování po Brně se vypravíme do zbrusu nového jógového studia YOGA i-D přímo v centru Brna.

YOGA i-D je nové, moderní studio, které působí v Brně od roku 2019. Najdete ho v Poštovské ulici 3 ve druhém patře budovy bývalé pošty. Na první pohled nás zaujal neobvykle velký a vzdušný prostor v minimalistickém stylu, ale s výraznými barevnými akcenty. Sedícího Buddhu a další “tradiční” atributy českých jógových studií byste tu ale hledali marně. Jediným symbolem, ze kterého jde usoudit, že v prostorách bývalého poštovního úřadu nejde jen o prosté cvičení, ale i o posílení naší mysli je modifikovaná mandala v optimisticky žluté barvě v prostoru recepce.

 

Jóga v Brně, jógová studia v Brně.

 

Z lekcí, které YOGA i-D nabízí si vyberou jak začátečníci, tak pokročilí jogíni, a aby bylo opravdu z čeho vybírat, nabízí studio až 40 lekcí týdně. Poloha v centru Brna je výhodná především pro ty, kteří v centru pracují. Na lekci jógy si můžete do YOGA i-D zajít po ránu, v obědové pauze i ve večerních hodinách. 

Podle nálady a aktuálního rozpoložení si můžete vybrat z klasických lekcí Astanga, Hatha či Vinyasa jógy, protáhnout záda při Yin-yang józe a nebo spálit kalorie při dynamické Power józe. Pro nastávající maminky jsou připravené lekce Gravid jógy a vzájemnou partnerskou důvěru a komunikaci si můžete ověřit při lekcích zábavné Akro jógy. Pro ty, kdo si chtějí především vyčistit hlavu, důkladně protáhnout tělo a třeba i zapracovat na své vnitřní duchovní stránce, jsou tu pomalé a meditativní lekce Yin jógy či Relax jógy. Jako v každém jógovém studiu jsou i v YOGA i-D otevřené dveře pro jogíny všech věkových kategorií. Zkušení lektoři nabízejí různé možnosti a vy a vaše tělo cvičíte podle vlastních možností. To vše v přátelské a pohodové atmosféře.

Kromě pravidelných lekcí si můžete užít i nepravidelné víkendové workshopy zaměřené na zlepšování pohybových dovedností a celkový osobní rozvoj. Nejen, že se něco dozvíte, ale ještě se můžete zdokonalit třeba v dělání stojek a nebo se nechat zasvětit do tajů astanga jógy.

 

Jógová studia v Brně.

 

Majitel jógového studia Zdeněk Havlíček se k józe dostal vlastně náhodou. Hledal protiváhu k sedavému zaměstnání a zpočátku nad vlastním studiem vůbec nepřemýšlel. Jóga si pomalu, ale jistě nacházela místo v jeho životě  a v současnosti je nejen majitelem, ale také jedním z lektorů, kteří předávají své zkušenosti všem, kdo touží rozhýbat své tělo a zklidnit mysl. 

Zdeněk má do budoucna se studiem velké plány. Cílem je rozšířit stávající sál ještě o jednu místnost a umožnit tak ještě větší pestrost nabídky. K tomuto cíli ale vede ještě dlouhá cesta. Rekonstrukce prostorů je nákladná, a Zdeněk se rozhodl k financování formou crowdsourcingu, který je v plánu po znovuotevření studia po koronové pandemii. Každý jogín tak může “přiložit ruku k dílu” a přispět podle svého uvážení na vznik nového krásného prostoru v Brně. 

I přesto, že současná vládní protiepidemická opatření jógovým studiím příliš nepřejí, nehází YOGA i-D flintu do žita. Jógové lekce probíhají alespoň on-line formou live-streamů na Facebooku. Vyzkoušet jógu v podání lektorů z YOGA i-D si tedy nyní můžete v pohodlí vašeho domova.

 

My studio YOGA i-D můžeme doporučit všem, kteří mají rádi pestrost a dynamičtější lekce rádi kombinují s klidnějšími styly. Velkou výhodou je dobrá dostupnost v centru města a přátelská atmosféra.

 

Více informací o lekcích a workshopech se dozvíte na www.yogaid.cz.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení